NIEOFICJALNE MISTRZOSTWA POLSKI - ATOMS CUP IV

25.03.2023

24 marca odbyła się IV edycja nieoficjalnych Mistrzostw Polski Klas Esportowych „Atoms Cup Kęty 2023” organizowana przez Szkołę ZDZ Kęty. Cały event Lan-owy był streamowany i komentowany przez Polską Federację Esportową. Spore przedsięwzięcie, bardzo dobra organizacja zarówno techniczna jak i wizualna ze strony koordynatorów całego wydarzenia: nauczycieli Violetty Korcik oraz Adriana Kozieła. Na szczególne uznanie zasługują również bardzo zaangażowani i solidni uczniowie ZDZ Kęty, a także Dyrektor Szkoły Pani Anna Domasik–Knapek.

Jako Dyrektor bardzo chętnie wspieram tego typu inicjatywy moich pracowników i uczniów. Poprzez turniej chcemy pokazać, że esport to bardzo szeroka branża nieopierająca się jedynie na graniu w gry. Chcemy odmienić stereotypowe myślenie większości osób – mówi Pani Anna Domasik – Knapek.

Na deskach Domu Kultury zawalczyły w rozgrywkach 4 drużyny: ZS Konin, ZDZ Bielsko-Biała, ZDZ Andrychów oraz ZDZ Kęty.

W pierwszym półfinale drużyna z Andrychowa rywalizowała z drużyną z Konina. Widoczna była jednostronna przewaga i to gracze z Konina cieszyli się z awansu do Wielkiego Finału. W drugim meczu naprzeciw siebie stanęły zespoły z Kęt i Bielska-Białej. Po pierwszej bardzo wyrównanej mapie to zawodnicy reprezentujący szkole z Bielska mogli cieszyć się z korzystnego wyniku. Porażka na pierwszej mapie podcięła skrzydła teamowi z Kęt. Finalnie mecz ten wygrała drużyna z Bielska. Mecz o 3. miejsce był również pełen emocji, co wcześniejsze spotkanie. Ekipa z Andrychowa po 3 wyrównanych mapach musiała uznać wyższość drużyny z Kęt i w ten sposób to ekipa z Kęt zdobyła 3 miejsce w Nieoficjalnych Mistrzostwach Klas Esportowych. W finale naprzeciw siebie stanęły dwie najmocniejsze ekipy turnieju - ZS Konin i ZDZ Bielsko Biała. Drużyna z Konina pokazała to, co w pierwszym meczu i podczas trwania kwalifikacji, czyli mocną dominację. Zawodnicy Konina wykazali się dojrzałością i doświadczeniem które pomogło im wygrać cały turniej.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób dołożyli cegiełkę do powstania „ATOMS Cup Kęty”:

„Cały Event nie mógłby się odbyć gdyby nie wsparcie naszych sponsorów, którym pragniemy złożyć szczere i gorące podziękowania za chęć wspierania inicjatyw dla młodych, za to, że w czasach, kiedy ciężko dać coś od siebie wyciągnęliście do nas z uśmiechem pomocną dłoń.”

 

Dziękujemy:

- Panu Krzysztofowi Klęczarowi Burmistrzowi Gminy Kęty

- Pani Sywii Brzozowicz Dyrektor Domu Kultury w Kętach

-Panu Jackowi Kwiatkowskiemu Prezesowi Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego

- Firmie Max Electro – Robot Kęty

- Firmie Ksero-Grafix

- Restauracji Tabia Kęty

- Szkółce piłkarskiej WonderKind

- Firmie Beskid Media – oddział w Kętach

- Portalowi InfoKęty

- Portalowi mamNewsa.pl