Technik informatyk z innowacją esportową

Technik informatyk z innowacją e-sportową

Nauka trwa 4 lata (dla uczniów kończących szkołą gimanzjalną, 5 lat (dla uczniów kończących klasę 8 szkoły podstawowej) i obejmuje kształcenie ogólne - przygotowanie do egzaminu maturalnego, kształcenie zawodowe i przygotowanie do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.
 
Technik informatyk o specjalizacji e-sportowej to niezwykle atrakcyjny kierunek, pozwalający zdobyć kwalifikacje w zawodzie technik informatyk, jednocześnie skupiając się na rywalizacji w e-sporcie.
W ramach zajęć e-sportowych uczniowie mogą brać udział w rozgrywkach w takich grach, jak CS:GO, LoL, Overwatch, Dota 2, Starcraft II i inne.
 
Oprócz rywalizacji, zajęcia e-sportowe skupiają się na:
- wspólnej nauce i zgłębianiu buildów, taktyk i odpowiednich zachowań w danej grze (lasthitowanie, używanie smartcastów, znajomość map i inne.)
- treningach w wspólnym gronie oraz z profesjonalnymi graczami.
- wyjazdach na wydarzenia e-sportowe : IEM, turnieje wojewódzkie/ ogólnopolskie.
- dodatkowo dla zainteresowanych będą podstawy tworzenia gier (Unity, Blender, GIMP, GIT) oraz tworzenia aplikacji androidowych związanych z technologią wirtualnej rzeczywistości.

Technik informatyk potwierdzając kwalifikacje wchodzące w skład tego zawodu uzyskuje wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w trzech obszarach branży informatycznej:

Kwalifikacja EE.08 - Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci.

Technik informatyk planuje konfiguracje, dobiera podzespoły i montuje z nich komputery. Nadzoruje organizacją pracy podczas montażu. Przygotowuje do pracy systemy komputerowe z oprogramowaniem systemowym i narzędziowym. Przygotowuje i konfiguruje urządzenia peryferyjne. Doradza klientowi w zakresie konfiguracji i modernizacji systemów komputerowych i urządzeń peryferyjnych.

 Kwalifikacja EE.09 - Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych.

Technik informatyk projektuje i wykonuje strony internetowe, sklepy internetowe i systemy zarządzania treścią. Buduje dynamiczne witryny wykorzystujące internetowe bazy danych i usługi zdalnych serwerów. Tworzy aplikacje, skrypty i aplety wykonywane po stronie klienta oraz serwera. Administruje aplikacjami i witrynami internetowymi. Projektuje i tworzy bazy danych. Doradza klientowi w oprawie graficznej i strukturze budowanej strony. Tworzy i obrabia grafikę, dźwięk i filmy na potrzeby stron internetowych.