Technik fotografii i multimediów ze specjalnością e-reklama i twórca treści YouTube

TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW 

ZAPISZ SIĘ

SYMBOL ZAWODU: 343105

Okres nauczania: 
5 lat dla uczniów kończących klasę 8 szkoły podstawowej
System nauczania: dzienna.
 

Kim jest technik fotografii i multimediów?

Technik fotografii i multimediów to specjalista zajmujący się fotografowaniem i realizacją projektów multimedialnych. Zajmuje się optycznym obrazowaniem wszelkiego rodzaju obiektów i utrwalaniem ich obrazów metodami chemicznymi lub elektronicznymi. Rejestruje i przygotowuje materiały cyfrowe do publikacji w mediach. Wykonuje i publikuje internetowe projekty multimedialne. Dobiera i wykorzystuje narzędzia informatyczne do realizacji określonych zadań. Technik fotografii i multimediów może pracować w studiach fotograficznych, agencjach wydawniczych i reklamowych, policji, archiwach, instytucjach zajmujących się cyfryzacją materiałów analogowych oraz szeroko pojętym sektorze e-usług.

 

Kwalifikacje wyodrębnione w zawodzie:

  • AUD.02. Rejestracja, obróbka i publikacja obrazu
  • AUD.05. Realizacja projektów graficznych multimedialnych

 Możliwości zatrudnienia:

  • laboratoria fotograficzne usługowe, profesjonalne, przemysłowe,
  • przemysł fotooptyczny i optyczny, wydawnictwa i drukarnie, przemysł optoelektroniczny, komputerowy i informatyczny, telewizja i wytwórnie filmowe.

Fototechnicy znajdują również zatrudnienie w innych sferach działalności:
w laboratoriach naukowo-badawczych, kryminalistycznych, medycznych, archeologicznych, geologicznych, w ośrodkach historycznych, archiwach, muzeach itp. w agencjach fotograficznych i reklamowych.

Baza dydaktyczna i możliwości 

Do dyspozycji naszych słuchaczy oddajemy nowoczesną, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt bazę dydaktyczną. Zajęcia teoretyczne odbywają się w przestronnych salach dydaktycznych, wyposażonych w sprzęt multimedialny. Umiejętności praktyczne nasi słuchacze zdobywają na własnych poligonach specjalistycznych oraz pracowniach specjalistycznych. Posiadamy Pracownię Fotograficzną z ciemnią -  wyposażona w pełni profesjonalny sprzęt - aparaty, lampy, statywy, tła i wszystkie inne niezbędne do zajęć sprzęty.

W ramach Programu europejskiego ERASMUS+ młodzież bierze udział w praktykach zagranicznych w krajach UE, w Anglii, Hiszpanii i  Włoszech.

Współpraca

 

ZAPISZ SIĘ